Welcome to our blog

Pomorze Zachodnie NEWS

MSradio Pomorze Zachodnie

2 days 12 hours ago

Szczecin - Poznaliśmy trasę 4. Szczecińskiego Biegu Nocnego, który wystartuje w nocy z 12 na 13 maja br. Uczestnicy pobiegną ulicami ścisłego centrum miasta.

Biegacze wystartują 12 maja o północy z Jasnych Błoni. Miasteczko biegowe powstanie na parkingu przy ul. Piotr Skargi. Uczestnicy pobiegną aleją Papieża Jana Pawła II w kierunku pl. Żołnierza Polskiego, później ulicami: Matejki, Malczewskiego i Rayskiego i z powrotem na aleję Papieża Jana Pawła II. Koniec trasy zaplanowano w miasteczku biegowym na Jasnych Błoniach.

Bieg odbędzie się na dwóch dystansach; pięć i dziesięć kilometrów. Uczestnicy tego drugiego pokonają dwie pętle trasy nawracając przez ulicę Ogińskiego.

Trasa biegu na 5 km

MSradio Pomorze Zachodnie

3 days 11 hours ago

📢Ruszyły zapisy na XVIII Indywidualnych Mistrzostwach Polski Policjantów w Maratonie DĘBNO 2023

👮‍♀👮Mistrzostwa odbędą się 16 kwietnia 2023 roku w Dębnie. Chętne policjantki i policjanci mogą zapisywać się na👉 www.maratondebno.pl/. Zgłoszenia będą przyjmowane do wyczerpania limitu uczestników określonego wcześniej przez organizatora zawodów (decyduje kolejność rejestracji).

MSradio Pomorze Zachodnie

3 days 12 hours ago

Szczecin - W dniach 1-4 czerwca odbędzie się festiwal Słyszę Dobre Dźwięki. To już trzecia odsłona wydarzenia organizowanego przez Filharmonię im. Mieczysława Karłowicz w Szczecinie. W tym roku odbędzie się ono pod hasłem „WSŁUCHAJ SIĘ”. Koncerty, warsztaty i nietypowa wystawa pozwolą nam wsłuchać się w drugiego człowieka, a poprzez wspólne obcowanie ze sztuką, a przede wszystkim z muzyką, pokażą jak można budować relacje – zapewniają organizatorzy

infoludek.pl/kultura/wsluchaj-sie-to-haslo-kolejnej-edycji-festiwalu-slysze-dobre-dzwieki/

MSradio Pomorze Zachodnie

4 days 12 hours ago

Zapraszamy miko, małe i średnie firmy z Pomorza Zachodniego do udziału w szkoleniach biznesowych. Kalendarz cyklu szkoleń zaplanowany został od marca do września tego roku. Do wyboru aż cztery tematy szkoleń. Zapraszamy do rejestracji za pomocą poniższych linków:

E-handel transgraniczny - SZCZECIN 30 marca forms.gle/kqS6CK78om21QGw28
Czym jest marka osobista i jakie daje korzyści firmie – KOSZALIN 20 kwietnia forms.gle/44oS71bwMkhKxEzn7
Jak zdobyć klientów zagranicznych w „nowych czasach”? – GOLENIÓW 12 maja forms.gle/MgQPCP7d7qMDFPB28
Jak współpracować z influencerami – SZCZECIN 14 września forms.gle/hgNi55M6i6VE8jXS9
Tematy nie są przypadkowe i zostały wybrane na podstawie potrzeb wskazanych przez przedsiębiorców z naszego regionu.

Szkolenia są bezpłatne, jedyna inwestycja to czas – 8h, gdyż szkolenia są całodniowe.
My natomiast zapewniamy lunch by łatwiej było przyjąć dużą porcję informacji, a prowadzący będący praktykami zadbają o lekkie i przystępne przekazanie wiedzy.

cig.wzp.pl/region-2/aktualnosci/szkolenia-dla-firm-z-pomorza-zachodniego?fbclid=IwAR1-WUOqF-gygtiVZEEjfq1eYLYlNI7wLbBcIwEbQvAt96iKtHvlEMcAZbA

MSradio Pomorze Zachodnie

4 days 13 hours ago

Szczecin - pierwszy wiosenny Szpargałek!

W godzinach 10:30 – 17:30 startuje pierwsza wiosenna odsłona charytatywnej galerii Szpargałek.

Ekipa Szpargałka przygotowała dwa magazyny skarbów. A jeszcze jeden magazyn, ten z wielkimi gabarytami pozostaje zamknięty, z powodu braku asortymentu. Z pewnością wkrótce to się zmieni za sprawą mieszkańców miasta. A tymczasem Galeria zaprasza w swoje progi na poszukiwanie skarbów!

Od początku Galerii Szpargałek w nowe ręce trafiły już dziesiątki tysięcy przedmiotów a dzięki temu charytatywnemu miejscu, mieszkańcy przekazali potrzebującym organizacjom prawie 235 000 złotych.

Na miejscu nie można płacić gotówką, żeby zabrać ze sobą wybrany przedmiot, konieczne jest pokazanie dowodu wpłaty na konto potrzebującej organizacji. Suma musi być zgodna z liczbą punktów przypisanych do danej rzeczy. Można też wcześniej wykonać przekaz pocztowy.

Galeria Szpargałek współpracuje niemal z 20. organizacjami pożytku publicznego.

Galeria zaprasza w środę od godziny 10:30 do godziny 17:30.
Galerię Szpargałek można znaleźć w Ekoporcie przy ulicy Arkońskiej.

infoludek.pl/szczecin/jutro-pierwszy-wiosenny-szpargalek/

MSradio Pomorze Zachodnie

4 days 14 hours ago

TechNews - Rozpalmy Gadu-Gadu! - pod tym hasłem rozpoczęła się w pierwszym dniu wiosny kampania zapowiadająca finansowanie społecznościowe najpopularniejszego polskiego komunikatora. GG powraca do komputerów i smartfonów użytkowników. W zamian za środki pozyskane drogą finansowania społecznościowego, spółka Fintecom planuje przeprowadzić gruntowne zmiany w oprogramowaniu komunikatora i dzięki temu udostępniać nowe funkcje, również te, o które proszą użytkownicy.

www.dlahandlu.pl/technologie-i-wyposazenie/pamietacie-gadu-gadu-chce-wrocic-do-gry,117022.html

MSradio Pomorze Zachodnie

5 days 10 hours ago

Koszalin - Po meczu ligowym z chorzowskim Ruchem koszalinianki nie mają wiele czasu na odpoczynek. Już w najbliższą środę Młyny Stoisław czeka kolejne wyzwanie. Będzie nim spotkanie 1/4 finału PGNiG Pucharu Polski, w którym zawodniczki trenera Jarosława Knopika podejmą zespół KPR Gminy Kobierzyce.

Rywalki, bez wątpienia, należą do jednych z bardziej wymagających. W Superlidze „Kobierki” pokonywały w tym sezonie Młyny Stoisław 28:25 i 36:25. Podopieczne Edyty Majdzińskiej dokończą sezon w grupie „mistrzowskiej” walcząc o medal, przynajmniej brązowej barwy. Koszalinianki rywalizują natomiast w grupie „spadkowej” o utrzymanie. Chociaż zespoły dzieli przepaść w superligowej tabeli to warto pamiętać, że w meczach Pucharu Polski los bywał przewrotny i zdarzało się, że statystycznie dużo słabszy zespół eliminował z rozgrywek ten potencjalnie lepszy. Być może tak będzie i tym razem, a Młynom Stoisław uda się sprawić niespodziankę swoim sympatykom.

Spotkanie zaplanowano na środę, 22 marca. Początek gry o godz. 18 w koszalińskiej hali widowiskowo – sportowej. Zwycięzca tego ćwierćfinału zmierzy się w meczu półfinałowym z zespołem Eurobud JKS Jarosław.

www.prkoszalin.pl/w/pucharowe-starcie-w-koszalinie?fbclid=IwAR0l7onnSxXHf938fDXMHJ7oTAemKX29DARzoc5DZEXTadrHPdEYeLUbz-E

MSradio Pomorze Zachodnie

5 days 10 hours ago

Oficjalny Trening rozpoczęty!

Mieszkańcy miast i gmin wskakują na swoje dwa kółka i bawią się z nami w oficjalnej rozgrzewce do Rowerowej Stolicy Polski. Do ogólnopolskiej zabawy, której organizatorem jest miasto Bydgoszcz, dołączyły do tej pory 53 miasta prezydenckie i 29 gmin z całej Polski. Łącznie w treningu od północy udział bierze prawie 3 tysiące użytkowników aplikacji Aktywne Miasta. Samorządów i uczestników cały czas przybywa!

Przypominamy, że trening to jedynie rozgrzewka przed czerwcową rywalizacją pn. Rowerowa Stolica Polski. Trening do RSP potrwa dwa miesiące, do 21 maja. Cały czas do zabawy mogą dołączać kolejne aktywne samorządy oraz sami rowerzyści.

Jeśli masz ochotę bawić się z nami, wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Aktywne Miasta z właściwego dla siebie sklepu. Z menu wybierz „Rywalizacje”, następnie w zakładce „Ogólne” - Trening Rowerowej Stolicy Polski 2023 – UWAGA: albo dla Miast albo dla Gmin. Aby dołączyć do rywalizacji, z listy rozwijanej wybierz Miasto lub Gminę, dla której będziesz kręcić kilometry. W kolejnym kroku wybierz grupę z listy lub zaproponuj nową grupę i razem z przyjaciółmi weźcie udział w zabawie!

Samorządy, zainteresowane przystąpieniem do projektu, mogą zgłaszać się na adres: kontakt@aktywne.miasta.pl

MSradio Pomorze Zachodnie

5 days 10 hours ago

Gmina Mielno z nagrodą Zielonego Feniksa

Mieleński samorząd okazał się w 2022 r. liderem fotowoltaiki w całym województwie. Ponadto zrealizował pionierski w Zachodniopomorskiem i jeden z pierwszych w kraju, duży projekt modernizacji energetycznej budynków użyteczności publicznej. Dzięki temu, za wspieranie i upowszechnianie idei ekoenergetyki, Gmina Mielno została laureatem IV edycji konkursu „Zielony Feniks”.
„Zielony Feniks” to nagroda przyznawana jednostkom samorządu terytorialnego, przedsiębiorstwom, stowarzyszeniom i wszystkim innym instytucjom oraz osobom działającym w regionie na rzecz ekoenergetyki.

MSradio Pomorze Zachodnie

5 days 12 hours ago

Koszalin - Program 7. Dziecięcego Festiwalu Sztuki Filmowej FILMONIADA

21 marca 2023 r.
9:45 – Otwarcie Festiwalu przez Prezydenta Miasta Koszalina oraz gości Festiwalu Teatr Sztuka Ciała (plac przed Ratuszem)
10:00 – Kolorowy korowód
10:00-15:00 – wystawa retro sprzętów audio/video (Bałtycka Galeria Sztuki)
10:15-14:00 – Warsztaty plastyczne (hol kina kryterium)
10:30-20:00 – Koszalin Retro Games Show (sala baletowa) - 30 minutowe spotkania, (przerwa 14:00-16:00)
10:30 – Reksio: „Reksiowa wiosna” oraz „Yuku i magiczny kwiat” (kino Kryterium) 75'
10:30 – Pomysłowy Dobromir: „Pracowity nosiwoda”, „Mechaniczna igła”, „Kolorowy promyk”, „Turbina”, „Miodobranie” (Club105) 60'
10:30 – „Lato, kiedy nauczyłam się latać” (sala kinowa Koszalińskiej Biblioteki Publicznej) 87'
10:30 – Teatroteka Młodego Człowieka „Dorosło” (amfiteatr) 44'
11:30 – Teatroteka Młodego Człowieka „Babcia mówi pa, pa” (amfiteatr) 53'
11:45 – Porwanie Baltazara Gąbki „Kierunek Kraków”, „W zbójeckim Obozie”, „Oberża pod wesołym Karakonem”, „Spotkanie ze smokiem mlekopijem”, „W krainie Króla Słoneczko”, „Ucieczka” (Club105) 41'
12:15 – Reksio: „Dentysta” oraz „Wielka podróż Bolka i Lolka” (Kryterium) 110'
18:00 – Spektakl Teatru Sztuka Ciała pt.: „Klaunadzińscy" oraz wręczenie nagród za udział w konkursie plastycznym (Kryterium)

Aplikacje Let's GO!

msRADIO House Dance Trance Rad
msRADIO House Dance Trance Rad
  • msRADIO House Dance Trance Rad Screenshot
  • msRADIO House Dance Trance Rad Screenshot

‎msRADIO
‎msRADIO
Developer: Pawel Milczarek
Price: Free

Radio Internetowe Replaio
Radio Internetowe Replaio
Developer: Replaio Radio
Price: Free
  • Radio Internetowe Replaio Screenshot
  • Radio Internetowe Replaio Screenshot
  • Radio Internetowe Replaio Screenshot
  • Radio Internetowe Replaio Screenshot
  • Radio Internetowe Replaio Screenshot
  • Radio Internetowe Replaio Screenshot
  • Radio Internetowe Replaio Screenshot
  • Radio Internetowe Replaio Screenshot